Zobaczyć niewidzialne, czyli kolejne przygody rodzeństwa Grace'ów

Tytuł: "Kamienne oko"
Autor: Tony DiTerlizzi, Holly Black
Liczba stron: 128
Wydawnictwo: Egmont
Okładka: twarda
Wymiary: 12,0x17,5
Seria: Kroniki Spiderwick - tom II

"Kroniki Spiderwick to pasjonujące przygody rodzeństwa Grace'ów: miłośniczki floretu, Mallory, Simona, sympatyka małych zwierząt, i Jareda, ciągle wpadającego w szkolne tarapaty." [lubimyczytac.pl]

W drugiej części Kronik akcja rozkręca się na dobre i wciąga nas w wir baśniowych stworzeń, zarówno tych dobrych, jak i złych. Szukając zagubionej kotki, Simon wpada w tarapaty i zostaje uprowadzony do lasu przez niecne gobliny. Na ratunek bratu rusza jego rodzeństwo - buntowniczy Jared oraz Mellory i jej floret. Ponieważ dzieci nie są w stanie zobaczyć swoich przeciwników, z pomocą przychodzi im Naparstek (domowy skrzat), który ofiarowuje rodzeństwu tytułowe kamienne oko. Jest to kamień, przez który osoby nie posiadające Daru Widzenia są w stanie dostrzec wszelkie magiczne stworzenia wokół nich. Tak uzbrojone dzieciaki zagłębiają się w pobliski las w poszukiwaniu Simona i jego kotki.

Normalnie znowu poczułam się dzieckiem! Książka dostarcza świetnej rozrywki, ani na moment nie nudzi i podobnie jak poprzednio zbyt szybko się kończy. Myślę, że żadne dziecko nie przeszłoby obok niej obojętnie, zwłaszcza że jest naprawdę starannie wydana. Podobnie jak w pierwszej części, tutaj również znajdziemy mnóstwo ilustracji, na których możemy podziwiać wszystkie wykreowane przez autora stwory, a także śledzić poczynania naszych bohaterów. Polecam!


Książkę przeczytałam w ramach wyzwania:


Komentarze

Prześlij komentarz