poniedziałek, 10 grudnia 2012

Filmowy poniedziałek z Chomikiem -> Projekt kino (5) "Chicago"

Tytuł: "Chicago"
Gatunek: kryminał, musical
Produkcja: Niemcy, USA
Reżyseria: Rob Marshall
Scenariusz: Bill Condon


"Ekranizacja musicalu Johna Kandera, Freda Ebba i Boba Fosse'a. Chicago, rok 1929. Roxie Hart, wodewilowska piosenkarka zamknięta za zabójstwo swojego kochanka, staje się obiektem podziwu i uwielbienia mediów." [Filmweb]

Jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy musical jaki do tej pory widziałam. Rewelacyjna Zellweger w roli żądnej sławy trzpiotki zdominowała "Chicago" i moim skromnym zdaniem totalnie przyćmiła Catherine. Jestem pod ogromnym wrażeniem! Ciekawa fabuła, barwne postaci i cieszące oko widowisko. Jest tylko jedna rzecz, która mi troszkę zgrzytała w tej świetnie prosperującej muzycznej machinie, a mianowicie Richard Gere w musicalowej konwencji. Jakoś nie przekonał mnie do siebie, w przeciwieństwie do pociesznego Amosa (świetny John C. Reilly). Nie mniej jednak bawiłam się przednio podczas seansu i na pewno jeszcze nie raz nacieszę swe oczy tym widowiskiem.

Moja ocena: 9/10


Film obejrzałam w ramach wyzwania:3 komentarze:

 1. A moim zdaniem aktrosko obie poradziły sobie na równym poziomie, natomiast Jones jest lepsza w śpiewie. Chociaż moim ulubionym musicalem pozostanie "Moulin Rouge". Z niecierpliwością czekam też na kinowych "Nędzników".

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam w planach ten film, choć nie jest to kino, które lubię. Stanowczo chętniej sięgam po kostiumowe, ale dotyczące np XIX wieku.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oglądałam, mam własny na płycie.Interesująca konwencja jak na fabułę filmu
  i świetna obsada.)

  OdpowiedzUsuń