Filmowy poniedziałek z Chomikiem -> Miłość w czasach festiwalu

Tytuł: "Tej nocy będziesz mój"
Gatunek: dramat, komedia, muzyczny
Produkcja: Wielka Brytania
Reżyseria David Mackenzie
Scenariusz: Thomas Leveritt


"Na szkockim festiwalu muzycznym T in the Park dwójka młodych ludzi zostaje skuta kajdankami przez pewnego kaznodzieję."

Opis krótki i zwięzły, ale film wprost niesamowity. Emanuje pozytywną energią i świetnie oddaje klimat muzycznego festiwalu. Adam i Morello z jakiegoś powodu wdają się w sprzeczkę za co zostają "ukarani" swym towarzystwem przez kilka najbliższych dni. Na początku wrogo do siebie nastawiona para usiłuje za wszelką cenę uwolnić się z okowów, w które została zakuta, a za nimi, jak dwa cienie snują się ich drugie połówki, skonsternowane tą całą sytuacją. Żeby było jeszcze śmieszniej, nasza dwójka to artyści, którzy przyjechali, by nie tylko na owym festiwalu się bawić, ale przede wszystkim dostarczyć innym tej zabawy wraz z graną przez siebie muzyką. Ale czy dziewczyna grająca punk rocka wyjdzie na scenę przykuta do osoby tworzącej elektro pop? I co wyniknie z tej wybuchowej mieszanki? Tego dowiecie się oglądając ten film.

Ten, kto choć raz miał okazję gościć na jakimkolwiek muzycznym festiwalu, zapewne wie jak specyficzna atmosfera panuje w takim miejscu. Tam po prostu nie można się nudzić, a koncerty to zaledwie wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o nasze doznania i rozrywkę. Festiwal tworzą przede wszystkim przyjeżdżający tam ludzie i to właśnie ten korowód barwnym postaci z różnych stron kraju, czy nawet świata sprawia, iż nasze wspomnienia z tego miejsca stają się niezapomniane. Wracamy później do nich z niemałą przyjemnością, tak jak i ja będę na pewno wracała do tego filmu :)

Komentarze