czwartek, 11 kwietnia 2013

Odgapione i dopasowane do moich preferencji, czyli możecie mi przybić piątkę!

A cóż to? Ano nic innego jak kolejna zabawa blogowa :) Skrócona wersja 55, do której się już powoli zaczynam przymierzać, także coby zagrzać się do boju machnęłam sobie tę oto 5, która z założenia ma odzwierciedlać moje książki wszechczasów, te najukochańsze dla mej skromnej chomikowatości. Takie, które można czytać niezliczoną ilość razy i ciągle nie ma się dość :)

Zabawę bezczelnie odgapiłam od Viv, która z kolei przytaszczyła ją do siebie z jeszcze innego bloga :) Zachęcam do komentarzy i czynnego odgapiania dalej, a oto i moje typy. Kolejność bez znaczenia, nie bawiłam się w stopniowanie :)

1. "Harry Potter" J.K. Rowling (cały cykl, wszystkie tomy)
2. "Hrabia Monte Christo" Aleksander Dumas
3. "Ania z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery (cały cykl)
4. "Władca Pierścieni" J.R.R. Tolkien
5. "Portret Doriana Graya" Oscar Wilde 

15 komentarzy:

 1. Kurczę, jak tak patrzę na tą listę, to w sumie mogłaby być moja. Ale moja też była moja... Czyli nie da się wybrać tylko 5 książek :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, nie da się, a przynajmniej jest szalenie ciężko. Każdy zapalony czytelnik ma pewnie nie jedną, a kilka takich pięciopunktowych list :)

   Usuń
 2. Ambitna ta lista :) I oszukujesz trochę Chomiczku, masz na tej liście znacznie więcej książek, niż 5 :) Całe serie... Ostatnio miałam trudności z wyborem 10 najlepszych, a co dopiero 5. Nie, nie udałoby się, dlatego się nie podejmę tej zabawy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba nie tylko ja jestem oszustem w tworzeniu takich list :) Każdy książkowy mól by tak postąpił na moim miejscu hehe :D Przecież te całe serie i cykle to tak naprawdę nierozerwalna całość, ktoś tylko śmiesznie podrukował ją na raty ;)

   Usuń
 3. Wersja beta :D Czekamy na pełną, ze wszystkimi odpowiedziami :D Z tych książek czytałem tylko Doriana Graya, w oryginale :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ambitnie :) Niestety ja nie władam żadnym obcym językiem na tyle dobrze, żeby sobie poradzić z lekturą - ciągłe zaglądanie do słownika chyba psułoby mi zabawę, ale kto wie, może kiedyś spróbuję :)

   Usuń
 4. Podpisuję się pod cyklem o Ani! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. 1,3,4 trafiłyby do moich ulubionych serii książek, jeżeli miałabym wybierać:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są ponadczasowe i można je czytać bez końca :)

   Usuń
 6. Dwie z Twoich pozycji znalazłoby się i w moim zestawieniu:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytając Twoją listę, stworzyłam również swoją. I okazuje się, że każda z moich ulubionych pozycji to książkowy cykl...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha, widzisz? :) Po prostu w przypadku cyklu nie można wybrać tylko jednej książki :P

   Usuń