wtorek, 26 stycznia 2016

"Warkocze. Przewodnik krok po kroku" Laura i Marie

Tytuł: "Warkocze. Przewodnik krok po kroku"
Autor: Laura Kristine Arnesen, Wivel Marie Moesgaard
Liczba stron: 224
Wydawnictwo: Między Słowami
Okładka: twarda
Wymiary: 16,5x21,4


Książka trochę u mnie przeleżała, bo chwilowo odłożona na półkę została później przykryta innymi i na chwilę zapomniana. Ale jak już ją odkryłam to miałam niezłą zabawę :)

Fryzura nigdy nie była żadnym charakterystycznym elementem mej skromnej chomiczej osoby. Zwykle włosy noszę rozpuszczone proste, ewentualnie związane w koński ogon albo zawinięte na czubku głowy w luźnego koka. Warkocz to już jest dla mnie wyzwanie!

W książce znajdziemy podstawowe sploty, takie jak francuz, czy kłos - to tak dla początkujących oraz przykłady plecionych fryzur wykonanych częstokroć na podstawie tychże podstawowych splotów. Jako ciekawostkę mogę zdradzić, że autorki pokazują nam jak uczesać warkocz, który nosiła główna bohaterka "Igrzysk śmierci". Znajdziemy tu również propozycje fryzur na imprezę oraz jako bonus kilka zdjęć niezwykle fantazyjnych fryzur przeplatanych kwiatami, tudzież wstążkami.

Całość jest solidnie wydana - sztywna oprawa, liczne fotografie w tym ilustrujące jak krok po kroku wykonać dany splot, gruby podobny do kredowego papier oraz duża czcionka sprawiają, że książka jest bardzo przyjemna w odbiorze. Instrukcje są napisane jasno i zrozumiale, więc każdy przy odrobinie chęci powinien pokazany splot wykonać.

Osobiście zaczęłam od ćwiczeń na sobie i szczerze? To wcale nie było takie proste :P Zdecydowanie łatwiej jest uczesać kogoś i w ten sposób ćwiczyć swoje manualne zdolności, do czego Was razem z Laurą i Marie zachęcam ;)

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa:
2 komentarze:

  1. Książkę mam i dzięki niej opanowałam kilka fajnych splotów u córy :) i wreszcie nauczyłam się francuza!

    OdpowiedzUsuń
  2. Wiem, komu to kupić!! A ta osoba ma urodziny na początku marca, więc akurat :D

    OdpowiedzUsuń