poniedziałek, 9 stycznia 2017

"Świąteczna kafejka" Amanda Prowse

Tytuł: "Świąteczna kafejka"
Autor: Amanda Prowse
Liczba stron: 272

Wydawnictwo: Kobiece
Okładka: miękka

Ot, taka prosta historia o niespełnionej za młodu miłości, z której poczęte zostało dziecko. Samotna matka wyjechała do Australii, gdzie wyszła za mąż i poukładała sobie życie u boku statecznego przedsiębiorcy, któremu towarzyszyła, aż do ostatnich chwil jego życia. I kiedy 53-letnia Bea na nowo została sama ze swoim synem Wyatt'em oddała się całym sercem prowadzeniu małej kawiarni.Rok po śmierci męża pod jej dach trafia sprawiająca problemy wychowawcze 13-nastoletnia wnuczka Flora, co zbiega się z listem od Alex - kobiety prowadzącej kawiarnię w Edynburgu. Tajemnicza korespondencja okazuje się zaproszeniem do internetowej społeczności właścicieli kafejek, ale i również zaproszeniem do miasta, z którego pochodzi autorka listu. Kobiety nawiązują mailowy kontakt i szybko się zaprzyjaźniają, a wiedziona sentymentem oraz namowami wnuczki Bea postanawia wybrać się w świąteczną podróż na drugi koniec świata. Nie spodziewa się, że odmieni ona jej życie.Wszystko ładnie pięknie, czyli kolejna lekka lektura na okres świąteczny. Przywodzi mi na myśl trochę powieści Sparksa - przynajmniej jeśli chodzi o ukazaną w niej historię, jednakże nie odznacza się niczym nadzwyczajnym. Język prosty i przystępny, podobnie jak fabuła oraz postaci. Ot, takie trochę babskie czytadło dobre na zimowy wieczór dla zabicia czasu.Mało tu kawiarni jako takiej, co sugerowałby tytuł, a więcej miłosnej historii, którą autorka momentami przesłodziła. I o ile nie mam nic do lukru na piernikach, o tyle od świątecznego ciasta wymagam troszkę więcej wyrafinowania i wzbogaconego smaku. Niestety tej wyrazistości mi tutaj zabrakło i "Świąteczna kafejka" niczym mnie nie zaskoczyła, ale kto z nas od czasu do czasu nie ma ochoty na pachnącego świętami pierniczka? :)Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa:


2 komentarze:

  1. Jeśli więcej jest historii miłosnej, to jednak podziękuję za tę pozycję. Wątek kawiarni byłby dla mnie po stokroć ciekawszy.

    OdpowiedzUsuń
  2. Do tej pory spotkałam same pozytywne opinie "Świątecznej kafejki". I Twoja, zupełnie inna od tamtych, mnie najbardziej zaintrygowała. Jestem ciekawa jak ja bym tę powieść odebrała :) Ale powieści kobiece lubię, od czasu do czasu, są idealną odskocznią od cięższych trochę lektur w odbiorze :)

    OdpowiedzUsuń