środa, 7 czerwca 2017

"Bajka o mysiej rodzinie" Michael Bond

Tytuł: "Bajka o mysiej rodzinie"
Autor: Michael Bond
Liczba stron: 32
Wydawnictwo: Znak Emotikon
Okładka: twarda


Michael Bond - kojarzycie to nazwisko? Był kiedyś taki miś Paddington i pisałam o nim nawet tu, a teraz mamy mysią rodzinę pięknie zilustrowaną przez Emily Sutton.

Książka jest pięknie wydana, formatu A4 w sztywnej oprawie i na dobrej jakości grubym papierze. Samo trzymanie jej w dłoni sprawia niekłamaną przyjemność, że już nie wspomnę o gładzeniu okładki. Jednak prawdziwa uczta jak zapowiada okładka zaczyna się, gdy zdecydujemy się zajrzeć do środka. 

Bohaterów jest piętnaścioro, a wszyscy malutcy i myszowaci o jednolitym umaszczeniu. Ta szczęśliwa mysia familia zamieszkuje okazały domek dla lalek w pałacu należącym do bogatego hrabiego i ich życie jest iście sielankowe, ale tylko do pewnego momentu...Oczywiście grzechem byłoby zdradzić Wam zbyt wiele i zabierać całą przyjemność z obcowania z tymi uroczymi myszkami, więc sza! Nic więcej już nie powiem.

Ale wiecie co myślę? Niejednemu maluchowi może się spodobać ta historia :)

Dodatkowo oprócz czystej rozrywki mamy tu też pewien morał, co powinno zadowolić bardziej wymagających rodziców. Poza tym ta "Bajka..." naprawdę cieszy oko!

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa:
1 komentarz:

  1. Nienawidzę, boję się i brzydzę myszy, ale w tym wydaniu mogłabym je zaakceptować. :)

    OdpowiedzUsuń